Mandala co to jest?

Otóż mandala jest symbole wszechświata, wywodzi się z Hinduizmu,a także Buddyzmu wykorzystywana jest ona do różnych rytuałów, które pozwalają rozwijać się duchowo.

Słowo "Mandala" pochodzi z sanskrytu i znaczy „cały świat”, „święty krąg” czy też „koło życia”. Jak wiadomo koło jest w wielu kulturach symbolem ideału, nieskończoności. 

Mandala jest natomiast połączeniem koła i kwadratu. Oba symbole są harmonijne i współgrają ze sobą. Łączą ze świat duchowy i świat, który nas otacza. 

Do czego służy Mandala?

Każda mandala jest inna, ma swoją "moc", a właściwie co poczuje dany człowiek do Mandali i jakie jej cechy przypisze. Mandala może mieć właściwości relaksujące, wyciszające, energetyzujące, uspokajające. Służy do medytacji nad sobą, nad sensem istnienia. Każdy element Mandali ma inne znaczenie, każdy element to energia i każdy z nas inaczej może ją poczuć. Każdy człowiek jest inny jak Mandala.

Medytacja nad mandalą pozwala nauczyć się poznawać swoje uczucia, nazywać je i pracować nad nimi. Praca nad uczuciami nie jest prosta, ponieważ od dziecka słyszymy, że "chłopaki nie płaczą", a "dziewczynki mają siedzieć cicho i bawić się lalkami". Od dziecka mamy przypisane role, a co za tym idzie, niektórych rzeczy nie wolno nam okazywać (płaczu, smutku, złości..). Ale dlaczego? 

Teraz się chwilę zastanówmy nad tym.

A jakby wyjść z tych ram, co by się stało?

Zapraszam i polecam MANDALE

Moje Mandale mogą służyć medytacji, ale także stanowią wyjątkową dekorację wnętrz.

Komentarze ()

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.