Co by tu dać na 18 urodziny hmm..?  Pomysłów na urodzinowy prezent jest wiele, są prezenty banalna jak i bardziej wyszukane. Ja opowiem Wam o moim pomyśle, który wpadł mi do głowy, gdy miałam przyjemność być na osiemnastych urodzinach. Prezent ten jest jednocześnie bardzo klasycznym prezentem na 18, ale na pewno zostanie zapamiętany na dłużej. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.. Zapraszam do zapoznania się z tekstem.

No dobrze teraz do rzeczy. Dostaliśmy zaproszenie na 18 urodziny.. I wszystko fajnie my z mężem zadowoleni, w końcu się rozerwiemy :) Chociaż czasy 18 już dawno za nami, ale zaraz co, by tu dać na osiemnaste urodziny.. Co bym tu mogła dać "stara" ciotka z wujem na prezent. Prezenty głupawe typu szisza czy komplet kieliszków ze śmiesznymi napisami czy hmm.. dmuchana lala (to był chłopak).. nie nie to nie pasuje takie rzeczy to raczej od znajomych :)

Hmm.. więc co by tu wymyśleć, co się zawsze przyda - no tak PIENIĄDZE

Pieniądze są klasycznym prezentem tzw. koperta. Ale jak dla mnie standardowe koperty są naprawdę nudne i niczym się nie wyróżniają. A my chcieliśmy dać prezent na 18, który zostanie zapamiętany.

I tak sobie myślę i myślę co, by tu dać na ten prezent osiemnastkowy... I nagle mnie olśniło :)

W ten oto sposób powstała pierwsza ZAKRĘCONA KARTKA NA 18

Już tłumaczę zakręcona kartka to nic innego jak koperta drewniana na pieniądze z życzeniami z tym, że zakręcona 18 śrubami - dobrze zakręcona :) Może szczegóły powstawania kartki ominę, projektowanie i wycinanie itp. Bo najważniejszy był pomysł.

A teraz przejdę już do naszej imprezy osiemnastkowej. My wystrojeni, odpicowani jak to na imprezkę, zobaczymy w końcu pół rodzinki, której dawno się nie widziało. Szczerze samą imprezą nie byłam podekscytowana, lecz wręczeniem prezentu.. U nas prezenty wręczamy o północy, taki zwyczaj.. Więc musieliśmy jeszcze trochę poczekać, i tak pyszny obiadek, tańce hulance, alkohol dla chętnych i w końcu się doczekaliśmy składania życzeń osiemnastolatkowi i ofiarowywania prezentów na 18. Jednak nam się nie spieszyło i ustawiliśmy się na samym w końcu dość pokaźnej kolejki. Gdy doczekaliśmy swojej kolei, pięknie złożyliśmy życzenia 18 i wręczyliśmy prezent..

No i się zaczęło, chłopak jak to zobaczył zrobił oczy jak pięć złotych. Za chwilę zlecieli się znajomi i wujkowe.

- eee co to ma być? , ja - prezent na 18! 

- i jak to otworzyć?, ja - kombinuj ha ha.. 

- macie jakiś śrubokręt? - niee , - no co wy? rękoma się odkręci! - to dawaj!

- kur.. kto na taki pomysł wpadł?, - EEE dawaj boszówkę! - no co Ty przecież tam są pieniądze w środku!

To tylko niektóre z tekstów, które zapamiętałam. Żałuje tylko jednej rzeczy, że nikt nie nagrał filmu. Bo ubaw był niesamowity z otwierania zakręconej drewnianej kartki. Jakbyście się chcieli podzielić filmem z otwierania zakręconej kartki chętnie popatrzę :)

Od czasów pierwszej zakręconej kartki powstało już wiele nowych wersji znajdziecie je tutaj.

Jak widzicie zakręcona drewniana kartka wzbudza wiele emocji i na pewno będzie prezentem na 18, który się zapamięta.

W Sklepie Decormoni znajdziecie prezent urodzinowy na 18 dla chłopca - istnieje już kilka wariantów. Na Waszą prośbę stworzyłam równiej zakręconą kartkę dla dziewczyny. Swoją drogą ciekawe jak płeć piękna poradzi sobie z taką drewnianą kartką :). 

Podsumowując, prezent na 18 urodziny, który wykonałam stał się niezapomnianą pamiątką, wzbudził wiele emocji i to nie tylko w samym solenizancie :) Kartka drewniana również spełniła swoją podstawową funkcje, czyli zwykłej koperty na pieniądze. 

A Wy co myślicie o takich drewnianych kartkach na 18?  

Nie ukrywam, że również Wy polubiliście te karteczki drewniane z życzeniami. Jeśli Cię zainteresowałam zapraszam do przejrzenia mojej oferty!

Komentarze ()

Produkt dodany do ulubionych
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.